kuchnia w stylu prowansalskim
Kuchnia

Kuchnia w stylu prowansalskim – porady i wskazówki jak stworzyć klasyczną francuską kuchnię

Jeśli chodzi o projektowanie kuchni, istnieje wiele różnych elementów projektowych, o których należy pamiętać. Nie tylko chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała świetnie i pasowała do stylu Twojego domu, ale także chcesz, aby dobrze funkcjonowała. Funkcjonalna kuchnia jest kluczem do tego, aby każdy, kto spędza czas w domu, mógł szybko znaleźć potrzebne rzeczy. W końcu jaki jest sens posiadania pięknego wnętrza, jeśli nikt nigdy go nie używa? Dobra wiadomość jest taka, że nowoczesne kuchnie stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej dzięki kilku fantastycznym trendom w projektowaniu. Od nacisku na naturalne materiały i otwarte układy, nigdy nie było lepszego czasu na stworzenie funkcjonalnej kuchni, która jest zarówno wygodna, jak i atrakcyjna. Oto kilka wskazówek, jak można stworzyć idealną kuchnię inspirowaną kuchnią francuską z pomysłami stylizacji prowansalskiej – niezależnie od tego, czy masz małą przestrzeń, czy nie.

Dopasuj swój styl dekoracji 

Kiedy urządzasz pokój, warto mieć na uwadze styl reszty domu. Kuchnia prowansalska może być pięknym dodatkiem do wielu domów, ale najbardziej pasuje do domów, które mają styl śródziemnomorski lub prowansalski styl dekoracyjny. Aby więc pomóc Ci wybrać odpowiedni styl dla Twojego domu, warto przyjrzeć się innym pomieszczeniom w Twoim domu. Co łączy inne pomieszczenia w domu? Jak widać, styl dekoracji domu jest prawdopodobnie dużym czynnikiem w tym, jak zdecydujesz się udekorować swoją kuchnię. Jeśli masz nowoczesny styl wystroju, bardziej tradycyjna kuchnia prowansalska może być nieodpowiednia. Jeśli jednak masz śródziemnomorski lub prowansalski klimat wystroju, bardziej nowoczesna kuchnia może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Wybierz odpowiednie kolory 

Jak już wspomnieliśmy, odpowiednie kolory mogą zrobić różnicę, jeśli chodzi o piękne wnętrze. Chociaż często mówi się, że powinieneś pomalować swoją kuchnię na neutralny kolor, taki jak biały, prawda jest taka, że możesz użyć prawie każdego koloru, który lubisz. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wybierzesz kolor, który jest komplementarny do reszty swojego stylu dekoracji. Na przykład, para jasnych błękitów będzie wyglądać niesamowicie przeciwko śródziemnomorskiemu lub prowansalskiemu wystrojowi, a różowa kuchnia będzie wyglądać pięknie z domem w stylu karaibskim. 

Postaw na lekkość

Jeśli chodzi o design, jedną z najważniejszych wskazówek jest utrzymanie go lekkim i przewiewnym. Nie ma nic gorszego niż kuchnia, która jest uciążliwie ciężka lub zagracona zbyt dużą ilością bałaganu. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest utrzymanie wszystkiego na swoim miejscu i użycie światła, przewiewnej i naturalnej palety kolorów. Na przykład, jeśli chodzi o wybór koloru, chcesz się upewnić, że nie idziesz zbyt ciemno. Wybierając lekki, przewiewny kolor jak beżowy lub off-white pomoże utrzymać pokój lekki i łatwy do funkcjonowania w. Jak widać, w kuchni jest znacznie więcej niż tylko funkcjonalna przestrzeń. Kiedy chcesz stworzyć idealną kuchnię prowansalską, pamiętaj o tych wskazówkach. 

Wybierz naturalne materiały, kiedy to możliwe 

Podczas gdy granit i inne naturalne materiały są popularne w nowoczesnych kuchniach, nie zawsze są najlepszą opcją. Należy pamiętać, że te materiały zazwyczaj kończą się wyglądem nieco przestarzałym w czasie dzięki ich wrodzonej patynie. To właśnie z tego powodu powinieneś upewnić się, że używasz naturalnych materiałów w sposób, który sprawia, że wyglądają one na zabytkowe. Jeśli zdecydujesz się użyć drewna do swojej wyspy kuchennej, na przykład, można pokryć go w jasnym lub matowym wykończeniu, aby wyglądał bardziej ponadczasowy. Alternatywą dla kamienia jest beton, który jest trwałym, ale naturalnie wyglądającym materiałem. Jeśli to możliwe, można również zdecydować się na jasny kolor, aby wyglądał bardziej nowocześnie i współczesnie. 

Nie zapominaj o drobnych szczegółach

Jeśli chodzi o stworzenie idealnej kuchni inspirowanej kuchnią francuską, jest jedna ostatnia wskazówka, o której chcemy wspomnieć. To jest, aby upewnić się, że nie przegapić żadnego z małych szczegółów. Na przykład, można by pomyśleć, że nie trzeba zawierać oprawy oświetleniowej w kuchni, ale to nie jest przypadek. Kuchnia może być ciemna i ponura bez dodania oprawy oświetleniowej, ale będzie się w niej czuła znacznie lepiej. Oto niektóre z najważniejszych wskazówek dotyczących stworzenia idealnej kuchni prowansalskiej. Ponieważ kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, warto wziąć pod uwagę te wskazówki. Dzięki odpowiedniemu projektowi i stylowi, możesz stworzyć idealne wnętrze inspirowane Francją, które idealnie pasuje do Twojego stylu i potrzeb.