Ogród

Jaką konewkę do podlewania kwiatów kupić?

Nie da się ukryć, że rośliny doniczkowe cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Większość osób chce mieć w swoim domu lub mieszkaniu kwiaty, ponieważ nie mają dostępu do normalnego ogrodu. Oczywiście nie jest to to samo, ale daje to pewną namiastkę, o której zawsze się marzyło. Jeśli planujesz zakup sprzętu ogrodniczego to bierz pod uwagę nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim funkcjonalność. W tym artykule wyjaśnimy, jakie konewki do podlewania kwiatów są najlepsze, a także podpowiemy, czym kierować się przy wyborze. 

Domowe akcesoria do podlewania

Na początku trzeba podkreślić, że bardzo czasochłonnym zajęciem jest pielęgnacja roślin i spokojnie trzeba na to przeznaczyć przynajmniej kilka godzin w ciągu każdego tygodnia. Sytuacja komplikuje się, gdy chcemy wyjechać gdzieś na wakacje, ponieważ wtedy ktoś musi się zaopiekować kwiatami. Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim znacząco wzrasta ilość wymaganego czasu na pielęgnację. Nie będzie przesadzone, jeśli powiemy, że wtedy domowe akcesoria do podlewania roślin są w ciągłym użytku. Przed złożeniem zamówienia dokładnie zastanów się, jaką konewkę potrzebujesz i która będzie najlepiej spełniać swoje zadanie. Osoby, które kupują stylową konewkę muszą pamiętać, że aspekty wizualne są ważne, ale to poręczność i funkcjonalność są najważniejsze. Jeśli planujesz podlewać kwiaty doniczkowe znajdujące się na parapecie, to zakup 10-litrowego naczynia nie ma najmniejszego sensu W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie niewielkiej konewki do kwiatów o pojemności 2 lub 3-4 litry. Warto podkreślić, że taki sprzęt jest wyjątkowo wygodny w użytku, a do tego nie zajmuje dużo miejsca. Ogrodowe konewki też nie mogą być zbyt dużych rozmiarów, ponieważ może się okazać, że po nalaniu wody ich nie podniesiemy. 

Zakup tradycyjnej konewki

Rozwój technologii przyczynił się do wzrostu popularności systemów automatycznego nawadniania, ale klasyczne konewki cały czas pozostają w użyciu. Trzeba zaznaczyć, że nawadnianie roślin umieszczonych na zewnątrz może normalnie odbywać się przy użyciu zbiorników o pojemności 4-9 litrów. Warto wspomnieć, że konewki z tworzywa sztucznego są łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można też zdecydować się na model z podziałką, jeśli twoje kwiaty mają specjalne wymagania w kwestii nawadniania. Dzięki temu upewnisz się, że dajesz im właściwe warunki, żeby się mogły rozwinąć. Doświadczeni ogrodnicy twierdzą, że konewka musi być ładna i funkcjonalna. W internetowych sklepach ogrodowych wybór jest znacznie większy, a do tego możesz w ciągu 14 dni zwrócić zamówiony produkt. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ bez wychodzenia z domu możesz opłacić zamówienie i oczekiwać na przesyłkę. Stylowa konewka do podlewania kwiatów plastikowa może być też elementem dekoracyjnym, jeśli umieścisz ją w dobrze widocznym miejscu. Jeśli kwiaty znajdują się w domu to konewka nie może być zbyt duża. Pojemność wybranego naczynia musi być zawsze dopasowana do wielkości doniczek. Podsumowując dotychczasowe rozważania można stwierdzić, że konewka do podlewania kwiatów powinna być w każdym domu.

Może Ci się także spodobać...