prysznic walk in
Łazienka

Kabina prysznicowa walk in – charakterystyka

Planują Państwo remont łazienki i zastanawiają się nad rozplanowaniem układu i doborem funkcjonalnych sprzętów? Nowoczesne projekty wnętrz dają duże pole do popisu i pozwalają wydobyć potencjał nawet bardzo małych i nieustawnych przestrzeń. Jednym z najbardziej pożądanych elementów wyposażenia niewielkich łazienek jest prysznic. Oczywiście, nie mamy na myśli standardowej kabiny z brodzikiem, tylko nowoczesna konstrukcje typu walk in. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Prysznice walk-in — minimalistyczne łazienki

prysznic walk in

Co sprawia, że kabina prysznicowa walk in cieszy się tak dużą popularnością wśród użytkowników? Po pierwsze, jest bardzo minimalistyczna, przez co tworzy wrażenie otwartej przestrzeni. Jedynym elementem, który oddziela prysznic od reszty pomieszczenia, jest transparentna ścianka (zazwyczaj ze szkła hartowanego). W zależności od możliwości przestrzennych użytkownik może zdecydować się na zabudowę o kompaktowych wymiarach 70 x 70 cm bądź kabinę o średnich gabarytach, która gwarantuje pełną wygodę użytkowania. Najlepszym wyborem do standardowej wielkości łazienki jest prostokątny prysznic walk-in 80 x 100 cm. Oczywiście, na rynku znajdą się także większe kabiny zaprojektowane z myślą o dużych pokojach kąpielowych i wnękach, dlatego każdy znajdzie model odpowiadający jego oczekiwaniom. Sprawdź już teraz na: https://lazienka-rea.com.pl/kabiny-prysznicowe-90×90-80×80-i-inne/prysznicowe-scianki-walk-in.html

Prysznic typu walk-in – dlaczego warto się zdecydować?

Kabiny prysznicowe typu walk in to z założenia konstrukcje bezbrodzikowe, które wymagają instalacji odpływu liniowego bądź punktowego. Biorąc pod uwagę, że prysznic jest oddzielony od reszty łazienki szklaną taflą, można uzyskać efekt jednolitej przestrzeni. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na optycznym powiększeniu wnętrza i podkreśleniu jego nowoczesnego charakteru. Co więcej, kabiny walk-in doskonale sprawdzą się u osób, które mają trudności z poruszaniem się i wymagają dostosowanej przestrzeni łazienkowej. Warto przy tym zaznaczyć, że w przypadku trudności z montażem odpływu, istnieje możliwość dokupienia płytkiego brodziku, który niemal wtapia się w podłogę. Jego dolna część jest tak wyprofilowana, aby zatrzymywała nadmiar wody. 

Aby zwiększyć funkcjonalność prysznica, warto zainwestować w panel natryskowy z regulowanym prysznicem oraz deszczownicą. W ofercie producentów z branży armatury sanitarnej znajdą Państwo wiele propozycji utrzymanych w standardach minimalistycznych, które przypadną do gustu każdej osobie nastawionej na nowoczesny i elegancki design. 

Może Ci się także spodobać...