łóżko kontynentalne 200x200 jasne
Sypialnia

Łóżko kontynentalne 200×200 – hit czy kit?

Łóżka kontynentalne to pewnego czasu jedne z najchętniej kupowanych do sypialni mebli. Mimo że znane od bardzo dawna, bo już od XIX wieku, swój renesans w Polsce przeżywają zaledwie od kilku lat. Ich niezwykła forma przekonuje do siebie coraz większe rzesze ludzi, a wśród osób urządzających swoje mieszkania czy domy od zera są absolutnym numerem jeden. Dlaczego tak jest? Czy łóżka kontynentalne to rzeczywiście taka dobra inwestycja? Ich ceny plasują się raczej w górnych granicach, więc przed kupnem trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

Fenomen łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne wyróżniają się przede wszystkim swoim sposobem budowy. Nie jest to standardowa rama łóżka, do której potrzebny jest stelaż i odpowiedni materac. To jeden mebel, do którego nie potrzeba żadnych dodatków. Składa się z pełnej bryły łóżka ze specjalnie wbudowanym materacem (lub materacami), zwykle także ze skrzynią na pościel i pięknym wezgłowiem. Takie łóżko jest bardzo wysokie, co sprawia, że nie trzeba się schylać, chcąc na nim usiąść – można po prostu stojąc, oprzeć się o nie i przenieść na nie swój ciężar. Jest to świetna opcja dla osób, które mają problemy z kręgosłupem czy ze stawami. Budowa łóżka sprawia, że dobrze dobrane jest niezwykle wygodne i zdrowe dla śpiącej osoby.

łóko kontynentalne 200x200 różowe

Wady i zalety łóżek kontynentalnych

Łóżko kontynentalne 200×200 lub w każdym innym rozmiarze (sprawdź tutaj) ma sporo zalet, ale też znajdą się i wady.

Zalety

  • bardzo wygodne
  • wysokie, co sprawdza się szczególnie u osób ze schorzeniami kręgosłupa
  • dodatkowa przestrzeń na pościel
  • bardzo dekoracyjne

Wady

  • wysoka cena
  • duży rozmiar (sprawdzi się tylko w dużych sypialniach)

Podsumowując – dysponując odpowiednim budżetem, zdecydowanie warto jest wziąć łóżko kontynentalne pod uwagę przy wyborze mebla do sypialni.

Może Ci się także spodobać...